HISTORIE FIRMY

Ing. Václav Gřešák
* 17.7. 1954

Vzdělání:
1969 - 1973 Střední průmyslová škola kožařká, Zlín
1974 - 1980 Vysoké Učení Technické V Bmě, Fakulta technologická ve Zlíně, obor Technologie kůže, textilu a plastů

Odboná praxe:
    V letech 1980 - 1995 jsem pracoval jako učitel odborných předmětů (obor kožená galanterie) na Střední průmyslové škole kožařké ve Zlíně.
    Od roku 1995 působím jako odbomý asistent na Technologické fakultě Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně (biomechanická laboratoř oboru kožedělná technologie).
    V roce 1992 jsem založil malou firmu "Gřešák - Sedlářtví a brašnářtví", ve které se specializuji na výrobu jezdeckých sedel, klasických brašnářkých výrobků a především na výrobu replik historických kožených výrobků. Jedná se o ruční výrobu za použtí původních, historických technologií a materiálů.
    Mé výrobky lze nalézt v jak v soukromých sbírkách, tak i v řadě muzeí v ČR (Archeoskanzen Modrá, Slovácké Muzeum Uherské Hradiště, Obuvnické muzeum ve Zlíně, Muzeum města Bma, Moravské Zemské muzeum Bmo) a ve světě (The Bata Shoe Museum v Torontu, Kanada; Museum of Natural History University of Oregon, Eugene, USA; Museum of the Qin Teiracotta Warriors and Horses v Xi-An, Čína; Museum and Art Gallery , Northampton, Anglie; Leder und Schuhe Museum Offenbach; Stadtmuseum Wilsnack, Německo) a také v univerzitních sbírkách (Leopolds Universität Innsbruck, Rakousko).
    V roce 2001 a 2002 jsem vyučoval technologii výroby jezdeckých sedel na Sedlářkém institutu NLDP V Kanpuru, Indie.